Merida eOne-Eighty FR 800 — Halo Green/ Grey (2026)
Skynd deg, kun 2 varer igjen på lager.
Kunne ikke laste inn tilgjengelighet for henting
| Kategori | El - MTB fulldempet |
|---|---|
| Ramme | eONE-EIGHTY LITE, aluminium |
| Bakdemper | Rock Shox Vivid Coil Ultimate, coil spring rates, 350lbs |
| Gaffel | Rockshox Zeb Ultimate eMTB; Air, 180 mm travel |
| bak | Sram Maven Base, 4 piston |
| Kjede | Sram Eagle 70 Flattop Chain |
| Krank | Sram Eagle Transmission E-MTB for Bosch, 36T |
| Kassett | Sram CS XS 1270 T-TYPE, 10-52T, 12-speed |
| Bakgir | Sram Eagle 70 Transmission |
| Antall gir | 1x12 |
| Pedal | VP VP-532 |
| Styre | MERIDA EXPERT eTR, 780 WHB |
| Styrestem | MERIDA EXPERT eTR II, aluminium, 35 mm, 0 °, Supernova mount |
| Framnav | Novatec SL-ELITE, 110x15 mm,32H, 6 bolt |
| Baknav | Novatec SL-TEAM D462SB-S3S-B12-11S; 148x12 mm, 32H, 6 bolt |
| Felger | Reynolds 309 Enduro Comp, 30 IWR, aluminium, Tubeless ready (tubeless tape installed), front 29", rear 27.5" |
| Girskifter | Sram Eagle 70 Transmission |
| Sete | MERIDA COMP SL, V-mount, incl. MERIDA minitool |
| Setepinne | MERIDA TEAM TR II, 34.9 mm, 0 SSB, 30-230 travel |
| bak | Maxxis Minion DHR II, 27.5x2.4 ", fold, 3C DD TR MaxxTerra |
Til alle hardtslående ryttere, bikepark-entusiaster og fjellkrigere – denne er for dere. Den nye eONE-EIGHTY er her, og den er klar for de største linjene og de mest brutale løypene. Glem heiskøen – med en kraftig Bosch CX-motor og et enormt 800 Wh batteri kan du kjøre runde etter runde hele dagen. Dette er vår el-sykkel med lengst vandring noensinne – 180 mm foran og bak på en robust aluminiumsramme med en ny dempeplattform som bygger videre på vår prisbelønte FAST-kinematikk fra eONE-SIXTY, og tar den til nye høyder. Den er kompatibel med coil-dempere, har mixed wheel-oppsett som standard, og en rekke funksjoner som gjør at eONE-EIGHTY ikke bare tåler røff kjøring – den trives med det. Oppover eller nedover, den er alltid klar. Det er også vår første e-MTB med Bosch Performance Line CX-motor, som leverer kraftig og stillegående assistanse med opptil 100 Nm dreiemoment. Rekkevidden er imponerende, med valg mellom 800 eller 600 Wh batteri – pluss mulighet for 250 Wh rekkeviddeforlenger. Batteriet kan enkelt tas ut for lading eller bytte på lange turer, og det beskyttes av et nytt deksel som tåler støv, slag og fukt – festet med Fidlock-magneter som gir både sikkerhet og stil. Sykkelen er godkjent for kategori 5-kjøring, så du kan ta så mange bikepark-runder og utforkjøringer du vil – uten å bekymre deg for 5 års-garantien.
Hele spekteret
Merida er et anerkjent sykkelmerke kjent for å kombinere innovativ teknologi med solid håndverk. Med røtter i Taiwan har Merida i flere tiår utviklet sykler som leverer høy ytelse, enten du sykler i terrenget, på landevei eller til hverdags. Fokus på kvalitet, komfort og moderne design gjør Merida til et trygt valg for både nybegynnere og erfarne syklister som vil ha pålitelig utstyr og gode sykkelopplevelser.
- Kvalitet
- Innovasjon
- trygt

