Menu
Merida eOne-Sixty SL 6000
kr 79 999
En lett fullkarbonramme med 160 mm vandring foran og bak, kvalitetskomponenter og Bosch Performance Line SX-motor gir den perfekte balansen mellom verdi og ytelse i en moderne e-enduromaskin.
Delbetaling fra kr 2 739/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
Vår perfekte kombinasjon av pris og ytelse – klar for både sti og enduro. eONE-SIXTY 6000 kombinerer vår nyeste 160 mm fulldempede karbonramme med den kompakte og lette Bosch Performance Line SX-motoren, og skaper en av de mest smidige og morsomme el-endurosyklene i vårt sortiment. Med nesten «menneskedrevet» kjørefølelse og kraftige 55 Nm assistanse som trår til når du trenger det, er eONE-SIXTY 6000 den ideelle sykkelen for stisyklister og enduroryttere som vil ha maksimal moro i løypa – samtidig som de beholder en aktiv kjørestil.
eONE-SIXTY SL representerer en ny generasjon el-stisykkel – en perfekt balanse mellom den naturlige følelsen av en vanlig sykkel og kraften fra Bosch SX-motoren som lar deg sykle både lenger og raskere. Med en lett fullkarbonramme, 160 mm velbalansert vandring og en kombinasjon av rå ytelse og lav vekt, viskes grensene ut mellom tradisjonell og elektrisk sykling. Sykkelen kombinerer presis, menneskedrevet håndtering med utstyr som tåler endurokjøring – men uten å veie for mye. Den kompakte Bosch Performance Line SX-motoren med 55 Nm dreiemoment og det integrerte 400 Wh batteriet (med mulighet for 250 Wh rekkeviddeforlenger) gir en opplevelse som føles like naturlig som den er kraftfull. Den fargerike Kiox 400C-displayet er elegant integrert i overrøret og gir deg full oversikt. Hvis du er typen som liker å tråkke hardt og bruke assistansen for å få maks ut av stien, er eONE-SIXTY SL din neste følgesvenn – enten det er til teknisk stisykling eller enduroeventyr.
Spesifikasjoner
| Color | Gunmetal Grey/Black |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eONE-SIXTY SL CF4 I , carbon |
| Shock | Marzocchi Bomber Air, platfrom |
| Gaffel | Marzocchi Z1 eMTB, Air, 160 mm travel |
| Frambrems | Shimano Deore, 4 piston |
| Bakbrems | Shimano Deore, 4 piston |
| Kjede | Shimano Deore M6100 |
| Krank | FSA 1x Alloy Spider + Mega Tooth steel chain ring, 34T |
| Bakgir | Shimano Deore |
| Boss | Shimano Deore, 10-51T, 12-speed |
| Nav forran | Shimano TC500, 15×100 mm, 32H, Centerlock |
| Nav Bak | Shimano TC500, 12×148 mm, 32H, Centerlock |
| Styre | MERIDA EXPERT eTR, 780 mm |
| Sete/sadel | MERIDA COMP SL, V-mount, incl. MERIDA minitool |
| Dekk forran | Maxxis Assegai, 29×2.5 ", fold, TR EXO+ 3C MaxxGrip |
| Dekk bak | Maxxis Minion DHR II, 29×2.4 ", fold, TR EXO+ 3C MaxxTerra |
| Kategori | El – MTB fulldempet |
| Kategori 2 | El – fulldemper |




