Menu
Merida eFloat CC L 400 EQ
kr 47 999
En allsidig sykkel for varierte veier. Vi kombinerer brede dekk i MTB-stil og dempegaffel for komfort på en aluminiumsramme med lavt innsteg. Dette, sammen med kraften fra en Bosch CX drivmotor og et 600 Wh batteri, gir sykkelen evnen til å takle enhver utfordring.
Delbetaling fra kr 1 661/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
eFLOAT CC L 400 EQ er en utrolig allsidig el-sykkel. Den kombinerer vår aluminiumsramme med lavt innsteg og en kraftig Bosch CX-drivmotor, et 600 Wh batteri, brede 2,4″ MTB-dekk på 29″ hjul og en 120 mm dempegaffel. Dette gjør sykkelen perfekt for å utforske utenfor allfarvei. Enten du sykler i byen eller utforsker skogen, sørger kvalitetskomponenter fra Shimano og Suntour for at du kommer deg trygt frem og tilbake.
Når livet er travelt, trenger du en sykkel som hjelper deg med å utnytte tiden best mulig. Enten du skal til jobben, tar en shoppingtur på tvers av byen eller ønsker å koble av i helgen, har MERIDA eFLOAT-serien en sykkel for deg. En el-sykkel er svært allsidig, både til arbeid og fritid. eFLOAT-serien skiller seg ut med sine praktiske og fleksible rammedesign og sterke Bosch-drivsystemer. Disse gir deg mer tid til det som betyr noe. Serien inkluderer TK trekking, CC SUV-stil og HD lett lastesykkel. Alle syklene kommer med skjermer, bakre bagasjebærer, støtte, innebygd lås og for- og baklys som standard. Hver modell tilbyr også et lavt innsteg hvis du trenger mer klaring. Vi bruker vårt elegante WIRE PORT kabelrutesystem som standard, så syklene ser bra ut og fungerer utmerket. Ved å kombinere vår ekspertise innen aluminiumsrammedesign med Boschs kraftfulle drivsystemer, mange batterialternativer og intuitive displayenheter, har vi skapt modeller som er tilpasset dine behov.
Spesifikasjoner
| Color | Gunmetal Grey/ Black |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eFLOAT LITE II , aluminium |
| Gaffel | SR Suntour XCM34-Boost, Coil, 120 mm travel |
| Frambrems | Shimano MT-200 |
| Bakbrems | Shimano MT-200 |
| Kjede | Shimano LG500 |
| Krank | FSA Direct Mount Steel Chainring, 38T |
| Bakgir | Shimano Cues U4000, GS |
| Boss | Shimano LG400-9, 11-46T, 9-speed |
| Nav forran | Shimano TC500, 15×100 mm, 32H, Centerlock |
| Nav Bak | Shimano TC500, 12×148 mm, 32H, Centerlock |
| Styre | MERIDA EXPERT CC, aluminium, 720 mm, 10 mm rise |
| Sete/sadel | MERIDA EXPERT TK II, V-mount |
| Dekk forran | Maxxis Metropass AT, 29×2.4", wire |
| Dekk bak | Maxxis Metropass AT, 29×2.4", wire |
| Kategori | El – hybridsykler |
| Kategori 2 | El – hybrid lavt innsteg |



