Menu
Merida eFloat HD L 500 EQ
kr 59 999
Få ting på plass! Med robuste for- og bakstativ som standard, pluss Bosch CX-kraft, får du all komforten og bekvemmeligheten fra våre vanlige by-el-sykler, men med økt lastekapasitet.
Delbetaling fra kr 2 065/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
eFLOAT HD L 500 EQ gir økt lastekapasitet samtidig som den er like praktisk som en vanlig el-sykkel med lavt innsteg, takket være våre robuste lastebærere foran og bak. Med en samlet lastekapasitet på opptil 50 kg, en kraftig Bosch CX-drivmotor og et avtakbart 800 Wh batteri, er den den perfekte partneren for både jobb og fritid. Letttrullende 29″ hjul med 2,25″ dekk får ekstra komfort fra en 120 mm luftgaffel fra Suntour. Sykkelen leveres fullt utstyrt med midtmontert støtte, skjermer, lys og lås som standard.
Når livet er travelt, trenger du en sykkel som hjelper deg med å utnytte tiden best mulig. Enten du skal til jobben, tar en shoppingtur på tvers av byen eller ønsker å koble av i helgen, har MERIDA eFLOAT-serien en sykkel for deg. En el-sykkel er svært allsidig, både til arbeid og fritid. eFLOAT-serien skiller seg ut med sine praktiske og fleksible rammedesign og sterke Bosch-drivsystemer. Disse gir deg mer tid til det som betyr noe. Serien inkluderer TK trekking, CC SUV-stil og HD lett lastesykkel. Alle syklene kommer med skjermer, bakre bagasjebærer, støtte, innebygd lås og for- og baklys som standard. Hver modell tilbyr også et lavt innsteg hvis du trenger mer klaring. Vi bruker vårt elegante WIRE PORT kabelrutesystem som standard, så syklene ser bra ut og fungerer utmerket. Ved å kombinere vår ekspertise innen aluminiumsrammedesign med Boschs kraftfulle drivsystemer, mange batterialternativer og intuitive displayenheter, har vi skapt modeller som er tilpasset dine behov.
Spesifikasjoner
| Color | Early Moss Grey/ Blue |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eFLOAT LITE II , aluminium |
| Gaffel | SR Suntour X1-Boost, Air, 120 mm travel |
| Frambrems | Sram DB4 stealth, 4 piston |
| Bakbrems | Sram DB4 stealth, 4 piston |
| Kjede | Shimano LG500 |
| Krank | FSA Direct Mount Steel MT Chainring and Chainguard, 38T |
| Bakgir | Shimano Cues U6000, GS |
| Boss | Shimano Cues LG400, 11-48T, 10-speed |
| Nav forran | Shimano TC500, 15×100 mm, 32H, Centerlock |
| Nav Bak | Shimano TC500, 12×148 mm, 32H, Centerlock |
| Styre | MERIDA EXPERT, aluminium, 680 mm, 15 mm rise |
| Sete/sadel | MERIDA EXPERT TK II, V-mount |
| Dekk forran | Schwalbe Energizer Plus Performance, 622-55, wire, reflecting line |
| Dekk bak | Schwalbe Energizer Plus Performance, 622-55, wire, reflecting line |
| Kategori | El – hybridsykler |
| Kategori 2 | El – hybrid lavt innsteg |



