Menu
Merida eOne-Eighty FR 800
kr 84 999
Hvordan gjør du vår mest kapable e-MTB enda mer brutal? Du legger til en coil-demper for maksimal kontroll i kaoset – og bremser som virkelig tar pusten fra deg. Den kraftige Bosch CX-motoren og det store batteriet sørger for at du kan kjøre runde etter runde hele dagen.
Delbetaling fra kr 2 907/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
Vi har gjort vår hardtslående eONE-EIGHTY enda mer kapabel ved å utstyre den med coil-demper bak og komponenter som prioriterer demping og bremsekraft fremfor deler som slites ut. Resultatet? En RockShox Zeb Ultimate-gaffel og Vivid Coil Ultimate bakdemper som leverer feilfri ytelse med 180 mm vandring – balansert av den nådeløse kraften fra SRAM Maven Base skivebremser. Legg til et enormt 800 Wh batteri som driver den kraftige Bosch CX-motoren, og du kan like gjerne glemme heisen – denne sykkelen er laget for å kjøre runde etter runde, hele dagen.
Til alle hardtslående ryttere, bikepark-entusiaster og fjellkrigere – denne er for dere. Den nye eONE-EIGHTY er her, og den er klar for de største linjene og de mest brutale løypene. Glem heiskøen – med en kraftig Bosch CX-motor og et enormt 800 Wh batteri kan du kjøre runde etter runde hele dagen. Dette er vår el-sykkel med lengst vandring noensinne – 180 mm foran og bak på en robust aluminiumsramme med en ny dempeplattform som bygger videre på vår prisbelønte FAST-kinematikk fra eONE-SIXTY, og tar den til nye høyder. Den er kompatibel med coil-dempere, har mixed wheel-oppsett som standard, og en rekke funksjoner som gjør at eONE-EIGHTY ikke bare tåler røff kjøring – den trives med det. Oppover eller nedover, den er alltid klar. Det er også vår første e-MTB med Bosch Performance Line CX-motor, som leverer kraftig og stillegående assistanse med opptil 100 Nm dreiemoment. Rekkevidden er imponerende, med valg mellom 800 eller 600 Wh batteri – pluss mulighet for 250 Wh rekkeviddeforlenger. Batteriet kan enkelt tas ut for lading eller bytte på lange turer, og det beskyttes av et nytt deksel som tåler støv, slag og fukt – festet med Fidlock-magneter som gir både sikkerhet og stil. Sykkelen er godkjent for kategori 5-kjøring, så du kan ta så mange bikepark-runder og utforkjøringer du vil – uten å bekymre deg for 5 års-garantien.
Spesifikasjoner
| Color | Halo Green/ Grey |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eONE-EIGHTY LITE, aluminium |
| Shock | Rock Shox Vivid Coil Ultimate, coil spring rates, 350lbs, Rock Shox Vivid Coil Ultimate, coil spring rates, 400lbs, Rock Shox Vivid Coil Ultimate, coil spring rates, 450lbs |
| Gaffel | Rockshox Zeb Ultimate eMTB; Air, 180 mm travel |
| Frambrems | Sram Maven Base, 4 piston |
| Bakbrems | Sram Maven Base, 4 piston |
| Kjede | Sram Eagle 70 Flattop Chain |
| Krank | Sram Eagle Transmission E-MTB for Bosch, 36T |
| Bakgir | Sram Eagle 70 Transmission |
| Boss | Sram CS XS 1270 T-TYPE, 10-52T, 12-speed |
| Nav forran | Novatec SL-ELITE, 110×15 mm,32H, 6 bolt |
| Nav Bak | Novatec SL-TEAM D462SB-S3S-B12-11S; 148×12 mm, 32H, 6 bolt |
| Styre | MERIDA EXPERT eTR, 780 WHB |
| Sete/sadel | MERIDA COMP SL, V-mount, incl. MERIDA minitool |
| Dekk forran | Maxxis Assegai, 29×2.5 ", fold, TR EXO+ 3C MaxxGrip |
| Dekk bak | Maxxis Minion DHR II, 27.5×2.4 ", fold, 3C DD TR MaxxTerra |
| Kategori | El – MTB fulldempet |
| Kategori 2 | El – fulldemper |




