Menu
Merida eOne-Sixty SL 8000
kr 105 000
Den perfekte e-enduro-sykkelen for ryttere med en aktiv kjørestil. En høyytelsespakke med progressive kjøreegenskaper er kombinert med Bosch SX-motoren for en fantastisk og naturlig sykkelfølelse.
Delbetaling fra kr 3 580/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
Liker du å angripe klatringene og kombinere en aktiv eMTB-kjørestil med sømløs støtte fra en kraftig ekstramotor? Da kan den fullspekkede eONE-SIXTY 8000 være den perfekte sykkelen for deg. Med en lett CF4 fullkarbonramme og 160 mm vandring foran og bak, AGILOMETER-inspirert størrelsessystem, progressiv enduro-geometri og den velprøvde Bosch Performance Line SX-motoren, leverer den på alle stier – og maksimerer kjøregleden. Lett, men enduro-tøft utstyr gjør den til en leken og kapabel følgesvenn for ryttere som vil ha det gøy i terrenget uten å gå på kompromiss med ytelsen.
eONE-SIXTY SL representerer en ny generasjon el-stisykkel – en perfekt balanse mellom den naturlige følelsen av en vanlig sykkel og kraften fra Bosch SX-motoren som lar deg sykle både lenger og raskere. Med en lett fullkarbonramme, 160 mm velbalansert vandring og en kombinasjon av rå ytelse og lav vekt, viskes grensene ut mellom tradisjonell og elektrisk sykling. Sykkelen kombinerer presis, menneskedrevet håndtering med utstyr som tåler endurokjøring – men uten å veie for mye. Den kompakte Bosch Performance Line SX-motoren med 55 Nm dreiemoment og det integrerte 400 Wh batteriet (med mulighet for 250 Wh rekkeviddeforlenger) gir en opplevelse som føles like naturlig som den er kraftfull. Den fargerike Kiox 400C-displayet er elegant integrert i overrøret og gir deg full oversikt. Hvis du er typen som liker å tråkke hardt og bruke assistansen for å få maks ut av stien, er eONE-SIXTY SL din neste følgesvenn – enten det er til teknisk stisykling eller enduroeventyr.
Spesifikasjoner
| Color | Guarded Gold/ Cream |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eONE-SIXTY SL CF4 I , carbon |
| Shock | Rock Shox Super Deluxe Select+ |
| Gaffel | Rockshox Lyric Select+ eMTB, Air, 160 mm travel |
| Frambrems | Sram Maven Base, 4 piston |
| Bakbrems | Sram Maven Base, 4 piston |
| Kjede | Sram GX Eagle Transmission, Falttop |
| Krank | Sram XX Eagle Transmission E-MTB for BOSCH, 34T |
| Bakgir | Sram GX Eagle Transmission AXS |
| Boss | Sram GX Eagle Transmission , 10-52T, 12-speed |
| Nav forran | DT SWISS HX 1700, 15×110 mm, 6-bolt |
| Nav Bak | DT SWISS HX 1700, Sram XD, 148×12 mm, 6-bolt |
| Styre | MERIDA EXPERT eTR, 780 mm |
| Sete/sadel | PROXIM Altius Steel, V-mount adapter, incl. MERIDA minitool |
| Dekk forran | Maxxis Assegai, 29×2.5 ", fold, TR EXO+ 3C MaxxGrip |
| Dekk bak | Maxxis Minion DHR II, 29×2.4 ", fold, TR EXO+ 3C MaxxTerra |
| Kategori | El – MTB fulldempet |
| Kategori 2 | El – fulldemper |



