Menu
Merida eFloat CC 500 EQ
kr 54 999
Terreng eller vei spiller ingen rolle. Med en 120 mm dempegaffel og robuste dekk i MTB-stil, mestrer den begge deler, mens den kraftige Bosch CX drivmotoren og 800 Wh batteriet gjør selv de største bakkene til en glede.
Delbetaling fra kr 1 897/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
eFLOAT CC 500 bryr seg ikke om hvor du skal – den tar deg dit. Med 2,4″ brede MTB-dekk på letttrullende 29″ hjul og en 120 mm luftgaffel fra Suntour, håndterer den ujevne veier og stier uten problemer. Fullt utstyrt med lys, lås, skjermer, bagasjebrett og støtte, er den også en perfekt følgesvenn i byen. Bosch CX-drivmotoren og det kraftige 800 Wh-batteriet gir jevn og pålitelig hjelp i bakkene.
Når livet er travelt, trenger du en sykkel som hjelper deg med å utnytte tiden best mulig. Enten du skal til jobben, tar en shoppingtur på tvers av byen eller ønsker å koble av i helgen, har MERIDA eFLOAT-serien en sykkel for deg. En el-sykkel er svært allsidig, både til arbeid og fritid. eFLOAT-serien skiller seg ut med sine praktiske og fleksible rammedesign og sterke Bosch-drivsystemer. Disse gir deg mer tid til det som betyr noe. Serien inkluderer TK trekking, CC SUV-stil og HD lett lastesykkel. Alle syklene kommer med skjermer, bakre bagasjebærer, støtte, innebygd lås og for- og baklys som standard. Hver modell tilbyr også et lavt innsteg hvis du trenger mer klaring. Vi bruker vårt elegante WIRE PORT kabelrutesystem som standard, så syklene ser bra ut og fungerer utmerket. Ved å kombinere vår ekspertise innen aluminiumsrammedesign med Boschs kraftfulle drivsystemer, mange batterialternativer og intuitive displayenheter, har vi skapt modeller som er tilpasset dine behov.
Spesifikasjoner
| Color | High Cream/ Brown |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eFLOAT LITE II , aluminium |
| Gaffel | SR Suntour X1-Boost, Air, 120 mm travel |
| Frambrems | Shimano MT-200 |
| Bakbrems | Shimano MT-200 |
| Kjede | Shimano LG500 |
| Krank | FSA Direct Mount Steel Chainring, 38T |
| Bakgir | Shimano Cues U6000, GS |
| Boss | Shimano Cues LG400, 11-48T, 10-speed |
| Nav forran | Shimano TC500, 15×100 mm, 32H, Centerlock |
| Nav Bak | Shimano TC500, 12×148 mm, 32H, Centerlock |
| Styre | MERIDA EXPERT, aluminium, 720 mm, 10 mm rise |
| Sete/sadel | MERIDA EXPERT TK II, V-mount |
| Dekk forran | Maxxis Metropass AT, 29×2.4", wire |
| Dekk bak | Maxxis Metropass AT, 29×2.4", wire |
| Kategori | El – hybridsykler |
| Kategori 2 | El – hybrid standard |



