Menu
Merida eOne-Eighty 500
kr 69 999
Sykkelparker, store fjell og mer – denne sykkelen er laget for å takle de tøffeste stiene, om og om igjen. Vi har kombinert en robust aluminiumsramme med 180 mm vandring med den kraftige Bosch CX-motoren og et 800 Wh batteri for maksimal rekkevidde og ytelse.
Delbetaling fra kr 2 402/måned
VI TILBYR DELBETALING GJENNOM SVEA OVER 3 TIL 36 MÅNEDER
KJØPSHJELP? RING OSS PÅ 22731373 ELLER KONTAKT OSS PÅ ROA@BIKEFIXX.NO
×
Størrelsesguide
EMTB
| Size | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| X-Short | < 160 |
| Short | 160 – 170 |
| Mid | 165 – 180 |
| Long | 175 – 190 |
| X-Long | 185+ |
MTB
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | 140 – 150 |
| XS | 145 – 155 |
| S | 150 – 170 |
| M | 165 – 180 |
| L | 175 – 190 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | > 190 |
Crosshybrid eks. Crossway 20
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Racerhybrid eks. Speeder 200
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 168 – 180 |
| L | 177 – 190 |
| XL | 185+ |
Road / Gravel
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XXS | < 160 |
| XS | 160 – 172 |
| S | 170 – 180 |
| M | 177 – 187 |
| L | 185 – 195 |
| XL | 190+ |
E-Hybrid / City
| Størrelse | Kroppshøyde (cm) |
|---|---|
| XS | < 160 |
| S | 160 – 170 |
| M | 170 – 180 |
| L | 177 – 187 |
| XL | 185 – 195 |
| XXL | 190+ |
Detaljer
eONE-EIGHTY 500 er bygget for å takle de mest brutale stiene – uansett hvor du finner dem. Med 180 mm vandring foran og bak fra vår robuste aluminiumsramme, RockShox Zeb Base-gaffel og Vivid Base-bakdemper, er denne sykkelen klar til å sluke steinpartier til frokost, dropp til lunsj og gap til middag – eller hva enn du er sulten på. Den kraftige Bosch CX-motoren og det enorme 800 Wh batteriet lar deg gjenta moroa så lenge du vil, mens vårt mixed wheel-oppsett gjør denne råtassen både sterk og smidig.
Til alle hardtslående ryttere, bikepark-entusiaster og fjellkrigere – denne er for dere. Den nye eONE-EIGHTY er her, og den er klar for de største linjene og de mest brutale løypene. Glem heiskøen – med en kraftig Bosch CX-motor og et enormt 800 Wh batteri kan du kjøre runde etter runde hele dagen. Dette er vår el-sykkel med lengst vandring noensinne – 180 mm foran og bak på en robust aluminiumsramme med en ny dempeplattform som bygger videre på vår prisbelønte FAST-kinematikk fra eONE-SIXTY, og tar den til nye høyder. Den er kompatibel med coil-dempere, har mixed wheel-oppsett som standard, og en rekke funksjoner som gjør at eONE-EIGHTY ikke bare tåler røff kjøring – den trives med det. Oppover eller nedover, den er alltid klar. Det er også vår første e-MTB med Bosch Performance Line CX-motor, som leverer kraftig og stillegående assistanse med opptil 100 Nm dreiemoment. Rekkevidden er imponerende, med valg mellom 800 eller 600 Wh batteri – pluss mulighet for 250 Wh rekkeviddeforlenger. Batteriet kan enkelt tas ut for lading eller bytte på lange turer, og det beskyttes av et nytt deksel som tåler støv, slag og fukt – festet med Fidlock-magneter som gir både sikkerhet og stil. Sykkelen er godkjent for kategori 5-kjøring, så du kan ta så mange bikepark-runder og utforkjøringer du vil – uten å bekymre deg for 5 års-garantien.
Spesifikasjoner
| Color | Gunmetal Grey/ Black |
|---|---|
| Year | 2026.0 |
| Ramme | eONE-EIGHTY LITE, aluminium |
| Shock | Rock Shox Vivid Base |
| Gaffel | Rockshox Zeb Base eMTB, Air, 180 mm travel |
| Frambrems | Sram DB4 stealth, 4 piston |
| Bakbrems | Sram DB4 stealth, 4 piston |
| Kjede | Shimano LG500 |
| Krank | FSA Direct Mount Steel Chainring, 36T |
| Bakgir | Shimano CUES U6000, GS |
| Boss | Shimano Cues LG400, 11-48T, 10-speed |
| Nav forran | Shimano TC500, 15×100 mm, 32H, Centerlock |
| Nav Bak | Shimano TC500, 12×148 mm, 32H, Centerlock |
| Styre | MERIDA COMP TR II, aluminium, 780 WHB, 35 RHB |
| Sete/sadel | MERIDA COMP SL, V-mount, incl. MERIDA minitool |
| Dekk forran | Maxxis Assegai, 29×2.5 ", fold, TR EXO+ 3C MaxxGrip |
| Dekk bak | Maxxis Minion DHR II, 27.5×2.4 ", fold, 3C DD TR MaxxTerra |
| Kategori | El – MTB fulldempet |
| Kategori 2 | El – fulldemper |


