Merida Big.Nine XT — Dark Grey/ Flash Teal (2026)
Hurry up, only 2 items left in stock.
Couldn't load pickup availability
| Kategori | MTB |
|---|---|
| Ramme | BIG.NINE CF3 III, carbon |
| Gaffel | Fox 32 SC Performance, Air, 100mm travel |
| bak | Shimano XT M8200; 2 piston |
| Kjede | KMC X12 |
| Krank | Shimano XT M8200; 34T |
| Kassett | Shimano XT M8200; 10-51T |
| Bakgir | Shimano XT DI2 M8250; wireless; SGS |
| Antall gir | 1x12 |
| Styre | FSA SIC CF 1-piece cockpit, carbon, 760 WHB, -7°, 60 mm |
| Styrestem | FSA SIC CF 1-piece cockpit, carbon, 760 WHB, -7°, 60 mm |
| Framnav | FSA SCi30, 110x14mm, Centerlock |
| Baknav | FSA SCi30, SHIMANO MS, 148x12mm, Centerlock |
| Felger | FSA SCi30,30mm IWR, carbon, Tubeless ready (tubeless tape installed) |
| Girskifter | Shimano XT DI2 M8250, wireless |
| Sete | Prologo Akero R PAS, V-mount, incl. MERIDA minitool |
| Setepinne | FSA SL-K, carbon, 30.9 DSP, 0 SSB |
| bak | Maxxis Rekon Race; 29x2.4" WT, tubeless ready, 3C MaxxTerra EXO |
Når det gjelder den krevende verdenen av terrengsykling, er den klassiske hardtailen fortsatt et av de reneste verktøyene for jobben. Vår BIG.NINE-serie med 29" hjul kommer med valg mellom karbon eller to ulike aluminiumsrammer, slik at det finnes en modell for alle budsjetter.
Hele spekteret
Merida er et anerkjent sykkelmerke kjent for å kombinere innovativ teknologi med solid håndverk. Med røtter i Taiwan har Merida i flere tiår utviklet sykler som leverer høy ytelse, enten du sykler i terrenget, på landevei eller til hverdags. Fokus på kvalitet, komfort og moderne design gjør Merida til et trygt valg for både nybegynnere og erfarne syklister som vil ha pålitelig utstyr og gode sykkelopplevelser.
- Kvalitet
- Innovasjon
- trygt

